GTHR
GTHR China
Świętowaliśmy w GTHR - GTHR

11.01.2023

Święta i nowy rok to doskonały czas, aby przy wspólnym stole bliżej poznać tych, z którymi na co dzień przebywamy. W GTHR celebrowaliśmy go z dużą uważnością, a każdy mógł zaangażować się na swój własny sposób. To właśnie z tej okazji spotkaliśmy się w gronie wszystkich pracowników.

Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego chińskiego akcentu! Zwyczajowo w Państwie Środka na święta spożywa się… jabłka. Wszystko to za sprawą homofonu, czyli podobnie brzmiącego wyrazu. Po chińsku jabłko to ping guo, z kolei cicha noc to ping an ye. Aby uczcić ten obyczaj, w grudniu wszyscy się nimi zajadaliśmy!

Ten czas wyjątkowo sprzyjał spotkaniom. Postanowiliśmy go wykorzystać także po to, by zaprosić naszych pracowników na szkolenie z komunikacji międzykulturowej. Wzięło w nim udział 15 osób z różnych działów, którzy na co dzień współpracują z osobami chińskojęzycznymi.

Cieszę się, że nasi pracownicy tak chętnie angażowali się we wspólne świętowanie. To dla nas istotne, aby łączyć tradycje i celebrować ważne dni z poszanowaniem dla różnorodności. W ten sposób w GTHR tworzymy otwarte środowisko pracymówi Aleksandra Kołaczek z Działu tłumaczeń i relacji polsko-chińskich.

powrót