GTHR
GTHR China

O projekcie

Auta elektryczne są przyszłością i najlepszym rozwiązaniem dla naszej planety. Chcemy współtworzyć nowy rozdział w historii ludzkości. Zaczynamy już od dziś.

Dowiedz się więcej FAQ
O nas - GTHR

O nas

Guotai-Huarong (Poland) to pierwsza w Europie inwestycja dwóch światowych liderów na rynku nowych materiałów dla elektromobilności: działającego od przeszło 20 lat Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. oraz Jiangsu Ruitai New Energy Materials Co., Ltd. Naszą misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonej przyszłości. W związku z tym w zakładzie w Prusicach (woj. dolnośląskie) wytwarzamy elektrolit w oparciu o najnowsze rozwiązania i technologie, które powstają w naszych laboratoriach i odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. W 2022 r. rozpoczęliśmy produkcję pilotażową, a już teraz jesteśmy gotowi dostarczyć elektrolit do produkcji pół miliona aut elektrycznych rocznie. Przykładamy ogromną wagę do ochrony środowiska, a także troski o naszych pracowników. Dlatego działamy zgodnie z najwyższymi standardami. Do tej pory uzyskaliśmy certyfikaty związane z zarządzaniem jakością, zarządzaniem środowiskowym oraz bezpieczeństwem i higieną pracy (ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 i ISO 45001:2018). Ponadto jako dobry sąsiad dbamy o lokalne społeczności, angażując się w aktywności z zakresu ekologii, sportu, edukacji czy bezpieczeństwa.

Ile osób pracuje w zakładzie produkcyjnym GTHR w Prusicach?

W tej chwili w naszym zakładzie produkcyjnym pracuje około 120 osób.

Czy firma prowadzi w tej chwili rekrutacje?

Wszystkie oferty pracy w zakładzie produkcyjnym GTHR można na bieżąco śledzić na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera oraz w naszych mediach społecznościowych – na Facebooku i LinkedIn.

Kiedy zakład rozpoczął produkcję?

Zakład rozpoczął produkcję pilotażową w 2022 roku.

Co dokładnie jest wytwarzane w zakładzie?

W naszym zakładzie produkujemy elektrolit wykorzystywany w bateriach litowo-jonowych, napędzających między innymi samochody elektryczne.

Jaki wpływ na zdrowie mieszkańców ma zakład produkcyjny GTHR?

Działalność zakładu produkcyjnego w Prusicach jest ściśle zgodna z europejskimi i krajowymi przepisami prawa. Zgodnie z wymaganiami jesteśmy przygotowani na wystąpienie wszelkich niepożądanych sytuacji. Nasze wewnętrzne procedury precyzyjnie określają środki bezpieczeństwa oraz sposoby postępowania w przypadku wystąpienia ewentualnych awarii. Wszelkie niezbędne materiały oraz raporty związane z bezpieczeństwem funkcjonowania zakładu zostały skonsultowane oraz przedłożone właściwym organom, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie.

Jakie są korzyści dla gminy i regionu dzięki budowie zakładu produkcyjnego?

Jako GTHR systematycznie działamy na rzecz najbliższego otoczenia. Podnosimy jakość życia lokalnej społeczności, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego. Tak pojmujemy rolę dobrego sąsiada. W 2022 roku zaangażowaliśmy się między innymi w organizację prusickiego Biegu Trzech Wież, Dożynek Gminnych czy działań podejmowanych przez uczniów prusickich szkół podczas Sprzątania Świata. Wspieramy młodych piłkarzy Orła Prusice. Jako GTHR systematycznie działamy na rzecz najbliższego otoczenia. Podnosimy jakość życia lokalnej społeczności, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego. Tak pojmujemy rolę dobrego sąsiada. W 2022 roku zaangażowaliśmy się między innymi w organizację prusickiego Biegu Trzech Wież, Dożynek Gminnych czy działań podejmowanych przez uczniów prusickich szkół podczas Sprzątania Świata. Wspieramy młodych piłkarzy Orła Prusice.

Czy GTHR ma jeszcze jakieś inne zakłady na świecie?

Tak, GTHR posiada trzy zakłady w Chinach: siedziba główna znajduje się w Zhangjiagang, w prowincji Jiangsu, gdzie produkujemy elektrolit i silanowe środki wiążące. Drugi zakład produkujący elektrolit funkcjonuje w chińskim mieście Ningde, w prowincji Fujian. Obecnie jesteśmy także w trakcie budowy trzeciego zakładu w Zigong, w prowincji Sichuan.