GTHR
GTHR China

O projekcie

Auta elektryczne są przyszłością i najlepszym rozwiązaniem dla naszej planety. Chcemy współtworzyć nowy rozdział w historii ludzkości. Zaczynamy już od dziś.

Dowiedz się więcej FAQ
O nas - GTHR

O nas

Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. została założona w 2000 roku. Jest to zaawansowana technologicznie firma produkująca krzemowy materiał organiczny i elektrolit. Jest to jeden z trzech największych dostawców elektrolitu do baterii litowo-jonowych na świecie. Działa zgodnie z najwyższymi standardami ISO9001 i IATF16949.
Firma wdrożyła właśnie pierwszą inwestycję w Europie. Dzieje się to w Polsce, w województwie dolnośląskim, w gminie Prusice. Ta inwestycja to GTHR Guotai-Huarong (Poland) sp. z o. o. powstała ze współpracy pomiędzy Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. a chińskim Jiangsu Runtai Chemical Co., Ltd.

Jaki wpływ na zdrowie mieszkańców będzie miała fabryka?

Dbamy o produkcję na każdym jej etapie. Działalność produkcyjna fabryki jest ściśle zgodna z europejskimi, polskimi i lokalnymi przepisami. Nie będzie miała żadnego wpływu na zdrowie mieszkańców.
Zgodnie z wymaganiami jesteśmy także przygotowani na przypadek ewentualnych awarii. Dokładnie określone zostały środki bezpieczeństwa i sposoby postępowania w przypadku wystąpienia ewentualnych awarii przemysłowych. Posiadamy także plany współpracy z jednostkami organizacyjnymi systemu oświaty, pomocy społecznej, podmiotami leczniczymi oraz innymi podmiotami i instytucjami służącymi społeczeństwu, które mogą zostać dotknięte skutkami takich awarii. Wszystkie niezbędne materiały i raporty związane z bezpieczeństwem zostały opracowane i przedłożone właściwym organom.

Ile osób znajdzie tam pracę?

Na początek pracę znajdzie 70 osób, docelowo planujemy zatrudnić około 150 pracowników.

Jakiego rodzaju pracowników będziemy poszukiwać?

Będziemy poszukiwać pracowników z doświadczeniem w pracy w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych o profilu chemicznym. Do poszczególnych stanowisk nowo zatrudnione osoby będą przechodziły odpowiednie szkolenie. Dużym atutem będzie, jeśli będą potrafili porozumiewać się po angielsku. Dokładne informacje dotyczące poszczególnych stanowisk znajdują się w zakładce KARIERA.

Czy będzie organizowane szkolenie, czy kandydaci muszą mieć doświadczenie?

Nowo zatrudnieni pracownicy będą potrzebowali szkoleń. Będziemy przygotowywać pracowników do wykonywania obowiązków.

Kiedy nastąpi oficjalne rozpoczęcie produkcji?

Rozpoczniemy produkcję w 2022 roku.

Co dokładnie będzie wytwarzane? Jaka będzie wielkość produkcji?

Będziemy produkować elektrolit do baterii litowo-jonowych. Całkowita produkcja pozwoli na dostarczanie wkładów do 1 000 000 aut rocznie.

Jakie są korzyści dla gminy i regionu dzięki budowie zakładu produkcyjnego?

Nasza firma ze swoją fabryką na terenie Prusic od początku inwestycji wspiera lokalną społeczność i będzie to także robić w przyszłości. Tak duży zakład produkcyjny realnie wpłynie na rozwój lokalnej gospodarki poprzez odprowadzanie podatków do budżetu gminy i szeroką ofertę zatrudnienia dla okolicznych mieszkańców. Uruchamiamy także programy mające wspierać i finansować lokalny sport, wydarzenia czy rozwój edukacji.
Funkcjonowanie fabryki wkładów litowo-jonowych do baterii do aut elektrycznych będzie zapewniało surowce, z których będą korzystały europejskie i światowe przedsiębiorstwa. Lokalizacja fabryki na Dolnym Śląsku uzupełni europejską i regionalną sieć przemysłu samochodów elektrycznych. Jednocześnie umocni lokalny rynek oraz sprawi, że będzie bardziej konkurencyjny i kompletny.

Czy właściciel fabryki będzie współpracował z lokalnymi partnerami?

Tak. Już w tym momencie wielu z naszych dostawców to lokalne firmy. Prowadzimy także rozmowy się z dolnośląskimi uczelniami, aby nawiązać współpracę np. w zakresie badań.

Czy właściciel fabryki ma jakieś inne zakłady na świecie?

Mamy fabrykę elektrolitu w Jiangsu w Chinach. W obecnie jesteśmy również w trakcie budowy kolejnego zakładu produkcyjnego elektrolitów w regionie Fujian.

Czy właściciel będzie współpracował z lokalnymi uczelniami lub partnerami?

Mamy to w planach. W przyszłości skontaktujemy się z lokalnymi uczelniami, aby poznać możliwości współpracy i badań.

Czy fabryka będzie samowystarczalna, czy będzie importować komponenty od innych dostawców?

Większość surowców do naszej produkcji będzie importowana z Chin. Jednak niektórzy dostawcy surowców są zainteresowani naszą działalnością w Polsce, aby w przyszłości zainwestować w produkcję wybranych komponentów. Być może inne firmy pójdą w nasze ślady i zainwestują w Polsce.

Jakie kwoty zostaną zainwestowane w zakład produkcyjny?

Całkowita kwota inwestycji wyniesie około 59 milionów dolarów.