GTHR
GTHR China

O projekcie

Auta elektryczne są przyszłością i najlepszym rozwiązaniem dla naszej planety. Chcemy współtworzyć nowy rozdział w historii ludzkości. Zaczynamy już od dziś.

Dowiedz się więcej FAQ
O nas - GTHR

O nas

Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. została założona w 2000 roku. Jest to zaawansowana technologicznie firma produkująca krzemowy materiał organiczny i elektrolit. Jest to jeden z trzech największych dostawców elektrolitu do baterii litowo-jonowych na świecie. Działa zgodnie z najwyższymi standardami ISO9001 i IATF16949.
Firma wdrożyła właśnie pierwszą inwestycję w Europie. Dzieje się to w Polsce, w województwie dolnośląskim, w gminie Prusice. Ta inwestycja to GTHR Guotai-Huarong (Poland) sp. z o. o. powstała ze współpracy pomiędzy Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. a chińskim Jiangsu Runtai Chemical Co., Ltd.

Ile osób pracuje w zakładzie produkcyjnym GTHR w Prusicach?

W tej chwili w naszym zakładzie produkcyjnym pracuje około 120 osób.

Czy firma prowadzi w tej chwili rekrutacje?

Wszystkie oferty pracy w zakładzie produkcyjnym GTHR można na bieżąco śledzić na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera oraz w naszych mediach społecznościowych – na Facebooku i LinkedIn.

Kiedy zakład rozpoczął produkcję?

Zakład rozpoczął produkcję pilotażową w 2022 roku.

Co dokładnie jest wytwarzane w zakładzie?

W naszym zakładzie produkujemy elektrolit wykorzystywany w bateriach litowo-jonowych, napędzających między innymi samochody elektryczne.

Jaki wpływ na zdrowie mieszkańców ma zakład produkcyjny GTHR?

Działalność zakładu produkcyjnego w Prusicach jest ściśle zgodna z europejskimi i krajowymi przepisami prawa. Zgodnie z wymaganiami jesteśmy przygotowani na wystąpienie wszelkich niepożądanych sytuacji. Nasze wewnętrzne procedury precyzyjnie określają środki bezpieczeństwa oraz sposoby postępowania w przypadku wystąpienia ewentualnych awarii. Wszelkie niezbędne materiały oraz raporty związane z bezpieczeństwem funkcjonowania zakładu zostały skonsultowane oraz przedłożone właściwym organom, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie.

Jakie są korzyści dla gminy i regionu dzięki budowie zakładu produkcyjnego?

Jako GTHR systematycznie działamy na rzecz najbliższego otoczenia. Podnosimy jakość życia lokalnej społeczności, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego. Tak pojmujemy rolę dobrego sąsiada. W 2022 roku zaangażowaliśmy się między innymi w organizację prusickiego Biegu Trzech Wież, Dożynek Gminnych czy działań podejmowanych przez uczniów prusickich szkół podczas Sprzątania Świata. Wspieramy młodych piłkarzy Orła Prusice. Jako GTHR systematycznie działamy na rzecz najbliższego otoczenia. Podnosimy jakość życia lokalnej społeczności, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego. Tak pojmujemy rolę dobrego sąsiada. W 2022 roku zaangażowaliśmy się między innymi w organizację prusickiego Biegu Trzech Wież, Dożynek Gminnych czy działań podejmowanych przez uczniów prusickich szkół podczas Sprzątania Świata. Wspieramy młodych piłkarzy Orła Prusice.

Czy GTHR ma jeszcze jakieś inne zakłady na świecie?

Tak, GTHR posiada trzy zakłady w Chinach: siedziba główna znajduje się w Zhangjiagang, w prowincji Jiangsu, gdzie produkujemy elektrolit i silanowe środki wiążące. Drugi zakład produkujący elektrolit funkcjonuje w chińskim mieście Ningde, w prowincji Fujian. Obecnie jesteśmy także w trakcie budowy trzeciego zakładu w Zigong, w prowincji Sichuan.